Blog

Bez Çanta Kullanmanın Faydaları

Aylarca hatta senelerce aynı çantayı kullanmak istiyorsanız ve kullandığınız çantanızın doğa dostu olmasını istiyorsanız bez çanta kullananlara katılın. Hijyeni, esnekliği, yumuşaklığı, işlevselliği istiyorsanız bez çantalar elinizin altında.
Bir poşete en fazla kaç kilo ürün yada eşya koyabiliyorsunuz? Biliyor musunuz elde taşınabilen ortalama bir bez çanta minimum 10-15 kilo eşya taşıyabilir. Üstelik yırtılma ve kopma riski olmadan.
Plastik veya karton çantalar size bez çantalardaki tasarım, baskı, ebat ve çeşit zenginliğini sunamıyor. Oysa bez torba isterseniz oval, isterseniz üçgen, isterseniz silindir ve aklınıza gelebilecek her şekle bürünebiliyor. Üzerine isterseniz kendi resminizi isterseniz ailenizin resmini yada firmanızın logosunu koyun gitsin. Bez çantalar sihirbaz gibiler, iç içe katlanıp minicik olup cebinize girebildiği gibi ihtiyacınız olduğunda bir kocaman taşıma çantası oluyor.
Plastik veya naylon çantayı boynunuza asmanız imkansızdır çünkü kulpları buna uygun değildir. Keza karton çantalara takılan ip askılar hem teni keser, incitir hem de mukavemeti düşüktür. Üstelik omzunuzda yada sırtınızda taşıyacağınız bir karton çanta sizi çok rahatsız eder ama bez çantalar öyle mi? Her boyda kulplarıyla, sırta, ele geçmeli, omuza askılı, tek taraflı çapraz yada çift taraflı kulplarıyla sizin yükünüzü artıran değil hafifleten ürünlerdir bez çantalar.
 

Referanslar: